Як упорядкувати могилу на цвинтарі

Комплексне оформлення ритуального поховання — оптимальний варіант благоустрою місця останнього спочинку померлих рідних і близьких. Як правило, подібні роботи проводяться через рік після поховання.

Деталі ритуального ансамблю залежать від фінансових можливостей, характеристик ділянки, виділеного на кладовищі, релігійних канонів і традицій.

Пам’ятник. Матеріалом для пам’ятника найкраще буде служити граніт. Надгробки можуть мати класичні форми, бути частиною скульптурної композиції, в яку також входять колони, вази, свічники, хрести, фігури ангелів та інші додаткові декоративні елементи.

Огорожа. Виготовляють з каменю або металу — вибір матеріалу залежить від інших елементів оформлення і загальної композиції.

Ритуальні аксесуари. Вази, свічники, лампади, кулі та інші деталі допоможуть доповнити загальну композицію.

Столик і лава. Виготовляються, як правило, з того ж матеріалу, що і огорожа.

Квітники. Залежно від вільного місця і ваших побажань, можна доповнити надгробну плиту відкритим, закритим або комбінованим квітником, зробити живе обрамлення по периметру поховання або розмістити рослини у вазонах. Відмінним варіантом стануть багаторічні рослини, які не потребують постійного догляду і стійкі до перепадів температур. Також можна зупинити свій вибір на штучному або натуральному газонному покритті.

 

Як правило, вільна площа упорядковується облицювальною або тротуарною плиткою, по периметру укладається бордюрний камінь.

Таким чином, комплексне оформлення поховання передбачає розробку і виготовлення повноцінного ритуального ансамблю та проведення ряду робіт з благоустрою ділянки та монтажу виробів.