Тротуарна плитка на могилі

Одним з елементів благоустрою місць поховань є укладання тротуарної плитки. Сьогодні це один з найбільш затребуваних і популярних облицювальних матеріалів з оптимальним поєднанням високих якісних характеристик і простоти монтажу.

Особливості вибору і облицювання

Підбираючи тротуарну плитку для оформлення могили, зверніть увагу на її марку, параметри морозостійкості, коефіцієнт водопоглинання і стирання. Бруківка, виготовлена ​​без дотримання технологічного регламенту, просто не витримає різких перепадів температур, негативного впливу опадів, підвищеної вологості і зруйнується через кілька років після укладання. У той же час якісна тротуарна плитка прослужить вам без зміни початкових характеристик не менше 15-20 років.

Укладання плитки на могилі не вимагає залучення спеціалізованої техніки і може бути виконана як самостійно, так і з залученням 1-2 майстрів. В першу чергу ділянку поховання ретельно розмічається, забирається верхній шар грунту, коріння, рослини, сміття. Потім виконуються роботи з вирівнювання і утрамбування з використанням піщано-гравійної суміші.

Для запобігання проростання зелені поверхня обробляється спеціальним хімічним складом. Потім заливається бетонний розчин, який теж вирівнюється. При необхідності використовується армування. По периметру ставляться розтяжки для установки бордюрного каменю.

Після того як бетон застигне і набере необхідну міцність, приступають безпосередньо до укладання тротуарної плитки. Для цього використовують гумовий молоток, яким простукують кожен елемент бруківки для оптимальної усадки. Перший ряд кладуть уздовж бордюру, починаючи в напрямку від себе.

Тротуарна плитка для впорядкування місць поховань прекрасно зарекомендувала себе як чудовий матеріал з точки зору експлуатації та відмінний варіант створення індивідуального дизайну ритуальних композицій.