Коли слід встановлювати пам’ятник на могилу

Втрата близької людини — це завжди горе. Але не випадково говорять, що поки живі спогади про людину, вона присутня в нашому житті. Увічнювати пам’ять про покійного споконвіку було прийнято в камені — у вигляді надгробних стел, обелісків, мавзолеїв та інших ритуальних споруд. Коли на зміну болю втрати приходить усвідомлення того, що слід подбати про добру пам’ять покійного, багато хто задається питанням: коли слід ставити пам’ятник на місці поховання? Що з цього приводу нам говорить церква і практичний досвід?

Визначаючись з часом установки надгробного пам’ятника, багато хто звертається за порадою до родичів, служителів церкви. Хтось каже, що потрібно витримати 40-денний термін після похорону, хтось не дає ніяких рекомендацій. Розвінчаємо всі міфи на цей рахунок. У біблійних текстах ніде немає вказівок про те, коли слід становлювати пам’ятники на могилах покійних. Встановлення хреста в день похорону, дійсно, має під собою ритуальне підгрунтя. А от щодо пам’ятників християнство ніяких коментарів не дає, тому в цьому питанні слід керуватися виключно здоровим глуздом.

Як правило, з моменту похорону до проведення монтажних робіт прийнято витримувати річний термін. Це пов’язано з тим, що за цей час в грунті встигають відбутися певні зміни, могильна земля ущільнюється. Напевно ви звертали увагу, що на кладовищах можна зустріти абсолютно нові зовні пам’ятники, які вже покосилися або зовсім впали. Все це результат поспішної установки. Для монтажу пам’ятників краще вибирати теплу пору року, коли грунт достатньо прогрітий і просушений. Так можна уникнути просідання грунту.

Терміни встановлення пам’ятника — це питання, в якому є безліч нюансів. Детальна консультація фахівців ритуальної компанії допоможе вам прояснити всі ці моменти. Більш того, тут завжди можна замовити послугу професійного монтажу.