Фотокераміка — нове слово в оформленні пам’ятників

З появою фотокераміки почався новий етап в оформленні надмогильних пам’ятників. Зображення на кераміці виготовляється на основі будь-якої наданої рідними і близькими фотографії, причому абсолютно не важливо, аматорське це фото або професійне. Чорно-білі знімки можна зробити кольоровими, кольоровість можна підкоригувати, фон затемнити або видалити, додати бракуючі фрагменти або виділити обличчя людини, якщо фотографія загальна і на ній присутні інші люди.

Ритуальна фотокераміка раніше виготовлялася шляхом фотопроявленія з використанням хімічних речовин, шкідливих для здоров’я людини, при цьому портрети виходили виключно в чорно-білих тонах. Завдяки сучасним технологіям фотокераміка виконується методом прямого друку за допомогою спеціального керамічного принтера. Овал з емалі вставляється в спеціальний принтер, фіксуючи на координатному столі, і на нього наноситься зображення за допомогою липких чорнил, які потім «запилюють» керамічною фарбою. Така фарба стійка до високих температур внаслідок того, що готовий виріб обпалюється при температурі понад 800 ° С в муфельній печі, щоб барвник впікся в емаль. Після цього виріб готовий служити більше 50 років, при цьому у нього є істотні плюси:

  • йому не потрібен спеціальний догляд;
  • сучасні технології надають зображенню чіткість і контрастність;
  • воно володіє неабиякою стійкістю до сонячних променів, високих і низьких температур, тому прекрасно експлуатується навіть у сибірському кліматі;
  • якість виробу відмінне і не залежить від людського фактора або погоди;
  • прозорий шар глазурі, що покриває зображення, захищає його від механічних пошкоджень;
  • можливість нанесення на портрет тексту — оформлення та дизайн виконуються виходячи з побажань клієнта;

Таким чином, надана фотографія буде оброблена і розміщена на кераміці найкращим чином, що дозволить на довгі роки зберегти пам’ять про померлу людину, зафіксувавши її точно такою, якою вона була за життя.