Основні етапи виготовлення гранітного пам’ятника

Вся повнота почуття вашої скорботи по покійній людині може бути виражена за допомогою установки надгробного пам’ятника. Це свого роду символізм, що допомагає впоратися з вагою втрати. І гідним матеріалом для такого пам’ятника стане натуральний граніт, який характеризується довговічністю і неперевершеною міцністю.

Процес обробки граніту, перед тим як стати частиною виразною ритуальної композиції, проходить кілька найважливіших етапів:

Камінь видобувають в спеціалізованих гранітних родовищах. Звідти величезні брили, розділені на блоки, потрапляють в цех обробки, де їх розпилюють на так звані сляби — плоскі плити певного формату, які слугують заготовкою для подальших дій. За допомогою спеціальних інструментів краї слябів відсікаються і заготовці надаються необхідні габаритні розміри. Так виходить гранітна плита, яку піддають подальшій обробці.

На наступному етапі майстри шліфують і полірують камінь за допомогою автоматизованого і ручного обладнання. Для цієї мети використовуються алмазні диски, що відрізняються різними номерами для створення ідеально гладкої поверхні. Щоб домогтися максимального ефекту на камінь наносяться спеціальні порошки та пасти.

Після процесу полірування камінь відправляють різбляреві, який надає каменю потрібну форму. Він  вирізає фігури ручним методом, використовуючи болгарки і відрізні круги для повноцінної роботи з каменем. Далі всі шорсткі поверхні також повинні бути відполіровані, а вартість готового виробу буде варіюватися в залежності від складності дизайну і форми.

Після того, як плита готова і відполірована, її бере в роботу фахівець оформлювач по каменю. Художник наносить на неї портрет, додаючи текст, епітафію та декоративні елементи. Робота художників — завершальний етап виготовлення пам’ятника. Після її виконання пам’ятник готовий до установки на місці.

У нашій компанії виготовленням пам’ятників займаються висококваліфіковані фахівці — різьбярі, полірувальники, гравери, а також художники. Але перш ніж майстри візьмуться за справу, клієнту слід визначитися з матеріалом. Ви можете віддати перевагу різним видам граніту — чорному, а також кольоровим варіантам, та їх комбінаціям. Після цього ми допоможемо визначитися з формою і фактурою пам’ятника. Майстерність наших фахівців дозволяє виконувати будь-які замовлення — від класичних прямокутних і заокруглених пам’ятників до ексклюзивних варіантів.

Виробництво пам’ятників — це складний технологічний процес, в результаті якого безформна брила граніту перетворюється в якісну поліровану стелу. Якщо замовлення відбувається за готовими стандартним моделям, термін його виготовлення складає близько 2-4 тижнів. Для створення ексклюзивного і нестандартного виробу знадобиться більше часу.

Гарний, майстерно виготовлений надгробний пам’ятник може стати гідною прикрасою могили близької, дорогої серцю людини, а також прекрасною даниною пам’яті на довгі роки.