Гравірування на пам’ятнику

Бажаючи увічнити пам’ять про померлого, рідні та близькі докладають максимум зусиль, щоб створити максимально естетичний надмогильний пам’ятник. Візуальне враження від нього багато в чому залежить від якості граверних робіт, адже пам’ятник містить не тільки інформацію про ім’я та періоді життя покійного, але і інші елементи — портрет, написану красивим шрифтом епітафію, пейзажні замальовки.

Нанесення графіки на пам’ятник — це найчастіше розробка індивідуального ескізу. Щоб надати готовому виробу максимум самобутності, дизайнери використовують різноманітні декоративні віньєтки, шрифти, а також колекції зображень на релігійну і ритуальну тематику — хрестів, ікон, біблійних сюжетів. Щоб домогтися максимального портретної схожості з фотографією покійного, якісно перенести зображення з паперу на кам’яну плиту і зберегти при цьому геометрію малюнка і точність півтонів, необхідно професійне гравірувальне обладнання.

Сучасні фототехнології дозволили майстрам-граверам працювати з готовим цифровим зображенням. Якщо оригінал доступний на паперовому носії, то він попередньо сканується. За допомогою спеціальних графічних редакторів будь-яке зображення за бажанням замовника або відповідно до бачення дизайнера може бути відретушоване і оброблено стилістично.

Підготовлене таким чином зображення переноситься на камінь ударним способом. Його прийнято застосовувати для ритуальних портретів, оскільки з одного боку, він виключає неточності при нанесенні малюнка через людський фактор, а з іншого дозволяє скоротити час виконання  робіт.

У граверних роботах далеко не останню роль відіграє і камінь, з яким працює майстер. Найбільш придатними для них вважаються габро — це сорт граніту з найвищими характеристиками міцності. Граніт вважається одним з найбільш ударостійких природних мінералів, а його структура відрізняється однорідністю. Дрібнозерниста структура каменю дозволяє надовго зберегти первозданний вигляд зображення на пам’ятнику. Написам таі ілюстраціям, нанесеним на граніт за допомогою сучасних граверних технологій, не страшні прямі сонячні промені, УФ-випромінювання тп атмосферні опади. Через багато років після встановлення пам’ятника зображення не змінить своїх естетичних властивостей.